Inteligentne rozwiązania

Aktualnie rozwiązania technologiczne sięgają dużo dalej niż podstawowa funkcja monitoringu czyli zapis wideo, który jest wliczony w każdy z poniższych scenariuszy. Nowoczesne kamery oferują doskonały obraz dzięki zaawansowanej optyce w rozdzielczości nawet 4K, pozwalającej zobaczyć każdy szczegół. Ulepszenia takie jak WDR czy BLC okiełznają nawet najjaśniejsze wiązki światła oślepiające zwykłe matryce. Kamery termowizyjne lub Darkfighter ukażą każdy ruch nawet w całkowitej ciemności, dzięki czemu jeszcze szybciej powiadomieni zostaniemy o wtargnięciu intruza. Seria PanoVu, kamery Fisheye lub włączony tryb korytarzowy obejmują przestrzenie do których wcześniej potrzebna była instalacja kilku kamer jednocześnie. Funkcje Smart wykryją przekroczenie wirtualnej linii, pozostawienie bagażu bez opieki, zniknięcie obiektu i wzbudzą alarm. Smart Search pozwoli w mgnieniu oka odnaleźć interesujące nas zdarzenie i pokazać nagranie wideo z tej chwili, niezależnie czy chcemy odnaleźć osobę ubraną na niebiesko, czerwony samochód czy moment zniknięcia towaru z wystawy. Kamery z bezpośrednim wyjściem HDMI pozwolą na redukcje kosztów jeśli potrzebny jest tylko podgląd na żywo bez zapisu nagrań. Jak widać korzyści jest wiele, zaś są to tylko podstawowe funkcje. Warto również podkreślić redukcje kosztów przy wykorzystaniu nowoczesnych kamer. Poza możliwością zmniejszenia ich ilości, dzięki nowym kodekom wymagane jest nawet 80% mniej przestrzeni dyskowej oraz przepustowości sieci. Instalacja PoE pozwala zaoszczędzić czasu oraz kosztów montażu dzięki podłączeniu za pomocą tylko jednego przewodu.

Systemy monitorowania parkingów

Myśląc o kontroli parkingu technologia oferuje możliwość całkowitego wyeliminowania potrzeby nadzoru przez człowieka. Podstawą jest oczywiście funkcja monitorowania przestrzeni w dobrej jakości, wykorzystać do tego można tak kamery statyczne jak i obrotowe. Użycie profesjonalnych kamer otwiera wiele możliwości. Przy wjeździe kamera rozpozna i zapisze tablice rejestracyjne samochodu, czas wjazdu oraz policzy ile samochodów znajduje się aktualnie na parkingu. Ustawienie funkcji smart pozwoli wzbudzić alarm jeśli ktoś wjedzie w strefę wyłączoną z ruchu i na przykład uruchomi komunikat głosowy odtworzony w danym miejscu. Zaawansowane systemy parkingowe pozwalają na pobieranie opłat za parking oraz umożliwiać automatyczny wjazd dla osób z wykupionym abonamentem.

Sklepy i centra handlowe

Monitorowanie sklepu z wykorzystaniem zaawansowanych funkcjonalności pozwala uzyskać wiele efektów. Na wejściu zliczeni zostaną klienci wchodzący do sklepu. Mapy ciepła pokażą w które miejsca podchodzi najwięcej klientów oraz jak przebiegają ich ścieżki zakupów. Kontrola kolejki do kas powiadomi o tym kiedy należy otworzyć kolejne stanowisko. Monitorowanie kas pozwoli na zapis procesu sprzedaży wraz z pojawieniem się skanowanych przez kasjera towarów na zapisie wideo oraz podglądu skrzynki z pieniędzmi. Zaawansowane systemy oprogramowania pozwalają również na powiadomienie o podejrzanych zachowaniach dzięki czemu uniknąć można tak niebezpieczeństwa jak i kradzieży czy oszustwa. Wykorzystanie wszystkich elementów oraz wyciągnięcie wniosków z analizy przeprowadzonej dzięki nim pozwala zoptymalizować prace jak i zwiększyć sprzedaż.

Centra handlowe są dużo większymi obiektami obejmującymi większą ilość sklepów. Odczyt tablic rejestracyjnych na wjazdach pozwoli na stworzenie statystyk z jakich regionów przyjeżdżają klienci, dzięki czemu można dopasować do nich akcje reklamowe. System alarmowy, przeciwpożarowy oraz monitoring całego obiektu pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo kupujących. Zainstalować można również system audio działający na terenie centrum lub sklepu.

Obsługa parków przemysłowych

Kontrola nad terenem przemysłowym jest silnie związana z monitorowaniem parkingu, a dokładniej rejestracji wjazdów na teren przedsiębiorstwa, strefy dokowej i parkingu pracowników. Kamery do rozpoznania tablic rejestracyjnych mogą prowadzić automatyczną rejestracje pojazdów wjeżdżających na teren oraz kontrolować bramki wjazdowe. Jeśli wymagane jest ważenie pojazdów z dostawami, również wykonane może to zostać autonomicznie. Kamera połączona z wagą zarejestruje tablice rejestracyjne oraz dołączy do nich wyniki ważenia, datę i godzinę oraz nagranie. Ustawienia przekroczenia linii pozwolą wykluczyć ruch ze stref bez ruchu poprzez wzbudzenie alarmu. Dzięki kontroli dostępu ustalić można dostęp grup pracowników do danych przestrzeni oraz monitorować czas pracy. Wykorzystać do tego można wiele opcji- karty umożliwiające wejście, odcisk palca czy też rozpoznanie twarzy (funkcje te można łączyć w ramach jednego systemu). Cała placówka może być zabezpieczona alarmem oraz systemem przeciwpożarowym. Dodatkowo cały teren objęty zostaje zapisem z monitoringu wideo. Kamery obrotowe PTZ, statyczne czy termowizyjne pozwalają na zapis z każdego miejsca w obrębie firmy a systemu monitoringu z alarmowym gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo. Monitoring pozwolić może również uniknąć niejasnych sytuacji czy błędów. Kontrolować może z bliska miejsca pracy, magazyn, proces pakowania i wysyłki. Przed wysyłką odczytany może być kod kreskowy oraz wykonane zdjęcie. Dzięki tym opcjom towar jest bezpieczny od początku do końca oraz jest łatwy do zlokalizowania. Kamery termalne zainstalowane w magazynie pozwalają zabezpieczyć się przed pożarem. Analiza temperatury pozwoli wykryć niebezpieczeństwo jeszcze przed jego powstaniem oraz bardzo szybko zaalarmować o wtargnięciu do magazynu po godzinach pracy. Najnowocześniejsze rozwiązania z wykorzystaniem robotyki pozwalają na autonomiczne prowadzenie magazynu i wysyłki. Roboty magazynowe zajmują się logistyką na magazynie przenosząc regały do 1000kg. Roboty sortujące oraz system ważenia i kodowania pozwolą na łatwą lokalizację paczek oraz przygotowanie do wysyłki.

Inteligentne rozwiązania dla osiedli mieszkaniowych

Nowe osiedla mieszkalne dzięki nowoczesnej technologii mogą być nie tylko bezpieczniejsze ale również bardziej funkcjonalne. Funkcja monitorowania jest oczywista, dużo ciekawszą są jednak wideodomofony. Połączenie ich w jedną sieć pozwoli na rozsyłanie komunikatów do wszystkich lokatorów o na przykład zaplanowanych pracach konserwacyjnych. Również sami lokatorzy mogą komunikować się między sobą za ich pomocą. Oczywiście podstawową ich funkcją jest połączenie wejścia do obiektu z danym lokatorem. Po połączeniu z windą istnieje również możliwość przywołania jej jeszcze z mieszkania zaś monitoring w windzie dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo oraz zabezpieczy przed wandalizmem. Wykorzystanie stacji portierskiej pozwala jednej osobie zarządzać i kontrolować całe osiedle dzięki podglądowi z kamer oraz możliwości połączenia z każdym mieszkaniem czy domofonem na wejściu do budynku. Jeśli parking jest współdzielony, można wykorzystać kamerę rozpoznającą tablice rejestracyjne do automatycznego otwierania szlabanów dla mieszkańców lub sterować nimi poprzez pilot lub kartę. Dzięki kamerom skierowanym na parking lub inne obiekty zawsze możliwe będzie sprawdzenie zainstniałych tam sytuacji. Podgląd placu zabaw przez stronę internetową pozwoli zaś zwiększyć bezpieczeństwo dzieci.

Hotele i pensjonaty

Hotele wymagają specjalnej kontroli ze względu na swoją funkcję. Podstawą jest tutaj kontrola dostępu- ustawienia dostępu dla grup pracowników, karty otwierające pokoje. Dyskretna instalacja pozwala nie zaburzać spokoju gości, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo. Analityka obrazu pozwala wywołać alarm przy niepożądanych zdarzeniach jak na przykład pozostawienie bagażu bez opieki. System alarmowy, przeciwpożarowy oraz kontrola parkingu dodatkowo pozwalają podnieść standard oraz zabezpieczyć teren. Zaawansowane systemy hotelowe pozwalają nawet na automatyczne rozliczenie pobytu.

Monitoring przestrzeni publicznych

Przestrzenie publiczne coraz częściej obejmowane są systemem monitoringu. Dzięki kamerom PTZ możliwy jest szczegółowy podgląd w dzień jak i w nocy co pozwala wykryć niepożądane zachowania. Kamery mobilne z własnym zasilaniem nawet do kilku dni pozwalają zabezpieczyć tereny, które wymagają monitorowania jedynie na krótki czas i nie opłaca się instalować standardowego systemu lub jest to utrudnione. Idealnie nadają się do zabezpieczenia wydarzeń publicznych, które zazwyczaj mają miejsce na dużych przestrzeniach otwartych, oddalonych od zabudowań. Kamery wykrywać mogą wjazd w miejsca niedozwolone, kontrolować drogi, odczytywać tablice rejestracyjne samochodow wjeżdzających w dane obszary. Zaawansowana analityka obrazu pozwoli wywołać alarm po zaobserwowaniu niebezpiecznych zachowań czy też bardzo szybko je odnaleźć na zapisie wideo dzięki rozpoznawaniu kolorów, osób, pojazdów.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia rozwiań dopasowanych do Twojego projektu!